Profesjonalne oprogramowanie do analizy taktycznej – LongoMatch

Logo LongoMatch Nowoczesna piłka nożna – traktowana w sposób fachowy – jest nieodłącznie związana z szeroko rozumianymi aspektami taktycznymi. Zagadnienie taktyki stanowi najważniejszy element oraz punkt odniesienia dla wszystkich składowych Modelu Pracy Trenera (około 30 komponentów), zaś analiza taktyczna to ważny fundament tej „wizytówki trenersko-szkoleniowej”. Dlatego istotnym czynnikiem jest posiadanie odpowiedniego narzędzia, wspomagającego działania Trenera w tym zakresie. Marka TrainerPRO zapewnia kluczowe wsparcie również na tej płaszczyźnie. W ramach Usługi Partnerskiej oferujemy profesjonalne oprogramowanie do analizy taktycznej o nazwie LongoMatch.

Program LongoMatchDługofalowa strategia marki TrainerPRO, oparta na stworzeniu kompleksowego i jednocześnie komplementarnego portfolio usług, otrzymała właściwy kształt od momentu rynkowej inauguracji. A każdy kolejny rok staje się następnym krokiem na drodze do potężnego kontyngentu świadczeń dla Trenerów, przyszłych Trenerów i Klubów. Funkcjonowanie agencji analityczno-edukacyjnej oraz wszystkie dodatkowe inicjatywy mają na celu systematyczne wdrażanie autorskiego projektu piłkarskiej edukacji, rozwoju oraz profesjonalizacji polskiej piłki nożnej. W ten obraz doskonale wpisuje się podjęcie współpracy z firmą Fluendo, odpowiadającą za proces tworzenia programu LongoMatch.

Fluendo jednocześnie stało się Partnerem Merytorycznym marki TrainerPRO. Firma ma swoją siedzibę w Hiszpanii, a dokładnie w Barcelonie. Została założona w 2004 roku, zapracowując na dobre imię wieloma osiągnięciami w branży multimediów. Wprowadzając kilka lat temu na rynek oprogramowanie LongoMatch, zdobyła uznanie szerokiego grona Trenerów oraz Analityków taktycznych na całym świecie.

Program LongoMatchOprogramowanie LongoMatch używane jest nie tylko w Klubach (np. Benfica Lizbona) czy reprezentacjach kraju (Belgia), ale również w ważnych instytucjach (Stowarzyszenie Włoskich Analityków) oraz podczas szkoleń Trenerów i Analityków (Słowacki Związek Piłki Nożnej).

- Pracowałem do tej pory z wieloma programami do analizy taktycznej, ale LongoMatch stawiam zdecydowanie na pierwszym miejscu. Największe atuty oprogramowania to bez wątpienia pełna dowolność w tworzeniu struktury analitycznej, możliwość wykonania wnikliwej i precyzyjnej analizy, utrzymywanie wieloletniej bazy danych analiz meczowych zespołu oraz zachowań poszczególnych piłkarzy, pomiar statystyczny w ujęciu czasowym i procentowym, przejrzystość pulpitu analitycznego i swoboda konfigurowania poszczególnych elementów, szansa dodawania przydatnych opisów, zakładanie wymaganych filtrów, tworzenie prezentacji oraz kompilacji na potrzeby odpraw z drużyną, intuicyjna obsługa oraz stałe doskonalenie oprogramowania przez twórców. Wiem z własnego doświadczenia trenerskiego, jak wymienione funkcje pomagają w profesjonalnej pracy analitycznej. Obecnie jestem również szefem Działu Analizy Taktycznej (Europa) niemieckiej firmy Die Ligen, gdzie przygotowujemy analizy dla wielu Klubów z Niemiec, Francji, Austrii oraz Hiszpanii, a cała praca oparta jest właśnie na programie LongoMatch. Cieszę się, że doszedłem z firmą Fluendo do porozumienia i marka TrainerPRO może oferować LongoMatch na polskim rynku – podsumowuje Marcin Gabor, Trener i Analityk taktyczny, zarządzający marką TrainerPRO.

Zastosowanie oprogramowania

Oprogramowanie jest dostępne w dwóch wersjach – darmowej oraz PRO.

Zalety oprogramowania

 

STARTER

PRO

Materiał filmowy z dysku lokalnego, HDMI, USB, kamery, kamery internetowej, adresu IP

+

+

Narzędzie do konwertowania plików

+

+

Dowolne ułożenie pulpitu analitycznego

+

+

Tworzenie własnej struktury analitycznej (szablon kategorii  oraz podkategorii)

+

+

Własny wybór skrótów klawiszowych

+

+

Manualne lub półautomatyczne kodowanie sytuacji boiskowych do kategorii taktycznych

+

+

Listwa czasu pozwalająca na bardziej precyzyjne zaznaczanie i końca sytuacji/scen

+

+

Funkcja rysowania na zatrzymanym obrazie (integralna część analizy)

+

+

Zakładanie bazy danych analiz meczowych (sezony/rozgrywki)

+

+

Utrzymywanie bazy danych taktycznych zachowań pojedynczych zawodników

+

+

Prowadzenie dowolnych pomiarów statystycznych – czasowych i procentowych (np. posiadanie piłki, rozegranie ataku pozycyjnego na własnej połowie/połowie przeciwnika, średni czas wykonywania pressingu itp.)

+

+

Dodawanie opisów sytuacyjnych

+

+

Wykorzystywanie dowolnych filtrów wyszukiwania (w ramach jednego lub wielu sezonów – drużyna/pojedynczy piłkarze)

+

+

Eksportowanie plików i dodawanie do list odtwarzania (wraz z automatycznym nadawaniem tytułów plikom wg. kategorii taktycznej)

+

+

Analiza pomeczowa oraz „na żywo” (aplikacja Sync2Desk)

+

+

Podgląd i eksportowanie analizy „na żywo” bez zatrzymywania nagrania

+

+

Automatyczna poprawa jakości obrazu                (akcelerator video)

-

+

Dekodowanie „na żywo” obrazu Full HD

-

+

Wysoka jakość kodowania obrazu

-

+

Narzędzie z opcją zoom (przybliżanie/oddalanie fragmentu boiska)

-

+

Kontekstowe łączenie różnych kategorii taktycznych (przyciski  kodowania)

-

+

Analizowanie z kilku perspektyw jednocześnie (maksymalnie zsynchronizowany obraz z 8 kamer)

-

+

Funkcja tworzenia prezentacji (kompilacje złożone ze scen znajdujących się w bazie danych, plików filmowych i obrazów dodawanych z dysku lokalnego)

-

+

Importowanie plików w formacie RAW

-

+

Import plików w formacie XML z Ortec oraz innych programów do analizy taktycznej

-

+

Eksportowanie danych do aplikacji Excel

-

+

Raporty statystyczne

podstawowe

rozbudowane

Program LongoMatch

W przypadku zainteresowania prosimy najpierw o kontakt z biurem marki TrainerPRO. Otrzymają Państwo odpowiedzi na ewentualne pytania, dokładne warunki nabycia oprogramowania oraz dokładną instrukcję, w jaki sposób uzyskać dostęp do programu.

Marka TrainerPRO daje możliwość profesjonalizacji działań analitycznych – z wykorzystaniem LongoMatch!

Dla Klubów

oferta dla klubów

Mijają kolejne lata, jednak w polskiej piłce nożnej nadal dokonują się zmiany ledwie pozorowane lub należące do kategorii przemian kosmetycznych. Postrzeganie futbolu wciąż bazuje na...

czytaj dalej

Dla Trenerów

oferta dla trenerów

Marka TrainerPRO postawiła sobie za cel pomoc w rozwoju merytorycznym Trenerów, profesjonalizację pracy szkoleniowców oraz wsparcie w aspekcie wyboru odpowiedniego pracodawcy.

czytaj dalej

Napisz do nas

kontakt

Zachęcamy do kontaktu z marką TrainerPRO! Zapewniamy, że żadna wiadomość nie pozostanie bez odpowiedzi. Informacje ogólne: biuro@trainerpro.pl

czytaj dalej