Wieść o marce TrainerPRO roznosi się po Europie

Marcin Gabor już wiele lat funkcjonuje w świecie piłki nożnej, dzięki czemu nawiązał liczne kontakty w europejskim futbolu. Od momentu powołania do życia marki TrainerPRO przedstawił agencję analityczno-doradczą w kilku krajach, zbierając gratulacje za kompleksowy pomysł oraz precyzyjne wykonanie.

Trener Gabor odbył w ostatnim czasie mnóstwo spotkań i rozmów z ludźmi, zajmującymi się zawodowo piłką nożną w Niemczech, Austrii, Hiszpanii, Szwajcarii, na Litwie oraz Łotwie. Dyskutował z trenerami, dyrektorami sportowymi, klubowymi oficjelami czy agentami piłkarskimi, cierpliwie tłumacząc ideę powstania agencji, określone procedury działania, jak również korzyści płynące dla Trenerów i Klubów. Projekt marki TrainerPRO zebrał same pozytywne recenzje, wzbudzając nie tylko zainteresowanie, ale także uznanie ze względu na pionierski - na skalę europejską - charakter przedsięwzięcia.

Jedną z osób, która w merytoryczny sposób wypowiadała się o agencji, jest Mario Helmlinger. Obecnie piastujący stanowiska Dyrektora Sportowego Akademii Piłkarskiej i Trenera juniorów starszych Klubu z najwyższej klasy rozgrywkowej w Austrii - SV Grödig. Swego czasu pracował również jako Koordynator szkolenia w szwajcarskim FC Winterthur oraz Trener grup młodzieżowych w Red Bull Salzburg.

- Marka TrainerPRO to niezwykle interesująca sprawa. Sukces nigdy nie jest przypadkowy. Większość klubów czy działaczy podejmuje decyzje pochopnie, bazując na przesłankach dalekich od rzeczowych. Tak po prawdzie, również w europejskich klubach rzadko zwraca się uwagę na koncepcję przedstawianą przez trenera. A przecież tylko ten, kto ma cierpliwość i zatrudni dobrego szkoleniowca, może odnosić sukcesy i stworzyć długotrwałe podstawy - stwierdza przedstawiciel austriackiego futbolu.

Mario Helmlinger odniósł się również do Arkusza Informacyjnego, który jest wypełniany przez Trenerów, chcących uzyskać rejestrację w bazie danych: - Dokument przesyłany trenerom jest niezwykle kompleksowy, merytorycznie na najwyższym poziomie i pozwala szkoleniowcom, którzy się faktycznie zaangażują w jego opracowanie, zrobić duży krok do przodu. Sam chętnie wypełnię ten arkusz, bo naprawdą warto - kończy Dyrektor Sportowy i Trener w jednej osobie.

Marcin Gabor wielokrotnie mówił, że potencjał agencji analityczno-doradczej jest ogromny. Jej potencjał to jednocześnie szansa dla Trenerów i Klubów. Namawiamy, by ją wykorzystać.