Podsumowujemy XI edycję warsztatów – Uczestnicy dzielą się wrażeniami

XI edycja warsztatów piłkarskich Marcina Gabora, organizowanych pod nazwą "Piłka nożna - poznaj ją od nowa", zamknęła sezon szkoleniowy w 2015 roku. Spotkania warsztatowe - od początku istnienia agencji analityczno-doradczej - odbywają się w ramach programu "Edukacja Trenerów według TrainerPRO". Szkolenie w Poznaniu pozwoliło Trenerowi Gaborowi tradycyjnie przekazać wiedzę, dotyczącą właściwego rozumienia i postrzegania piłki nożnej, a także szerokiego zakresu zagadnień strategiczno-taktycznych. Po zakończeniu dwudniowej sesji, kilku Uczestników podzieliło się wrażeniami, a my chętnie przekazujemy sformułowane opinie.

Pierwszy i drugi stopień warsztatów zgromadził nie tylko szkoleniowców, ale również dziennikarzy, bowiem na każdą edycję zapraszamy osoby różnych grup zawodowych. W ten sposób jesteśmy w stanie wpływać na wielokierunkowe budowanie prawidłowej świadomości, stanowiącej zaczyn wszelkiego futbolowego postępu.

Warto odnotować, że połowę Uczestników stanowili Trenerzy zarejestrowani w bazie danych marki TrainerPRO. Ten fakt to kolejne potwierdzenie aktualnej tezy, że coraz większe grono szkoleniowców podejmuje trud długofalowej współpracy, czerpiąc korzyści z kooperacji obliczonej na wiele etapów. Tylko w ten sposób można poczynić harmonijny progres - pogłębiając wiedzę, rozszerzając kompetencje i profesjonalizując codzienną pracę szkoleniową.

Wielokrotnie powtarzaliśmy, że warsztaty Marcina Gabora stanowią absolutnie niestandardowy projekt, bazujący na wysokim poziomie merytorycznym oraz autorskim spojrzeniu na piłkę nożną, zdecydowanie odróżniającym się od klasycznej interpretacji tej dyscypliny sportu. Słuchacze za każdym razem doceniają tę odmienność i przekaz niespotykany na innych wydarzeniach szkoleniowych.

  • Piotr Wykurz (Pierwszy Trener - drużyna żeńska U19 w Bærum Verk Hauger oraz dzieci 8-12 lat w Norweskiej Akademii Piłkarskiej)

Dawno nie byłem na tak bogatym merytorycznie szkoleniu. Moja wizja i filozofia, a przede wszystkim wiedza o futbolu została uporządkowana i usystematyzowana. Po zakończeniu warsztatów mam poczucie olśnienia - efekt WOW! Tak, tak właśnie to działa! Też tak chcę! Pomimo olbrzymiego stopnia skomplikowania, jaki kryje piłka nożna, teraz (po warsztatach - dop. TrainerPRO) wszystko wydaje się tak proste i przejrzyste w swojej formie. Mogę to porównać ze słynnym równaniem energetycznym Alberta Einsteina: E=mc2. Pięknie proste, wręcz banalne, a jednak wszystko się zgadza i wszędzie pasuje. Trudno znaleźć punkty, w którym coś może nie funkcjonować. Jakby moja układanka została uzupełniona o kluczowe, brakujące puzzle. Mam poczucie wejścia na inny poziom.

Tym większa jest moja radość, że utwierdziłem się w tym, iz szedłem właściwą drogą. Jednak szedłem we mgle. Teraz widzę jasno i wiem, że tak chcę uczyć gry w piłkę swoich zawodników! 

Podsumowując - świetne warsztaty. Merytoryczne, zwięzłe, rzeczowe i ciekawe. Rozbudzają apetyt na więcej. Nie mogę się doczekać, kiedy będę mógł cieszyć się z efektów pracy, bo system gry przedstawiony na warsztatach idealnie pasuje również do kobiecej piłki, którą obecnie się zajmuję. Będę chętnie promował i polecał markę TrainerPRO, aby pomóc innym wejść na wyższy poziom wiedzy. Choć tu bardziej pasuje słowo "wtajemniczenia". 

  • Damian Jarzembowski (Pierwszy Trener - Constract Lubawa; I liga futsalu)

- Polecam serdecznie warsztaty "Piłka nożna - poznaj ją od nowa", prowadzone przez trenera Marcina Gabora, gdyż jestem przekonany, iż każdy wyniesie z nich coś dla siebie, coś, co wprowadzi do własnego repertuaru pracy trenerskiej. Bez względu na to, czy pracuje z dziećmi, młodzieżą czy seniorami. Polecam, ponieważ mają one inny - dużo bardziej merytoryczny - przebieg niż 90% odbywających się w naszym kraju. Mała ilość osób w sali gwarantuje wysoki poziom zrozumienia tematyki, a wszelkie niejasności, kwestie sporne, są wyjaśniane oraz przedyskutowywane z uczestnikami. Trener Gabor jest osobą, która przedstawia swój punkt widzenia i szanuje spojrzenie na piłkę innych trenerów, nie narzuca swojego rozumowania i podejścia do tego sportu, a jedynie w sposób bardzo odpowiedni przedstawia swoje wnioski, doświadczenia, wzory kreujące jego spojrzenie na piłkę nożną. Warsztaty prowadzone są w przyjemnej, koleżeńskiej atmosferze, gdzie każdy obecny trener nawet nie wie, kiedy mu mija dziennie 7 godzin wykładowych. Praktycznie bez jakiejkolwiek przerwy. 
Warsztaty polecam wszystkim szukającym wiedzy. Jeżdżę po całym kraju na konferencje, szkolenia i gwarantuję, że przez te dwa dni można dowiedzieć się rzeczy bardziej treściwych, niż w trakcie 10 szkoleń. A jeżeli nawet czegoś nie będzie w programie warsztatów, trener Gabor zboczy na bok i odpowie na inne nurtujące uczestników pytania.

  • Michał Chołoda (rzecznik prasowy i spiker Chrobrego Głogów)

- XI edycja warsztatów piłkarskich, pod hasłem „Piłka nożna – poznaj ją od nowa”, Trenera Marcina Gabora była bardzo wartościowym doświadczeniem. Pozwalała dogłębnie poznać tajniki piłki nożnej, na które do tej pory wiele osób nie zwracało uwagi. Dzięki warsztatom, nabyłem nową wiedzę i umiejętności, w jaki sposób przekazywać rzeczy, które nie są dostrzegalne dla ogółu, a są elementarną podstawą futbolu. Trener Marcin Gabor, podczas prowadzenia warsztatów, zaraża swoim entuzjastycznym podejściem do zawodu trenera. Dzięki Trenerowi, przekonałem się, że są w Polsce ludzie, którzy - podobnie jak ja - chcą tworzyć profesjonalne kluby i cały system szkolenia. Wierzę, że - dzięki takim ludziom - jest szansa na rozwój młodych adeptów piłki nożnej. Wiem już, że nie jestem osamotniony z takim podejściu do piłki nożnej, a ludzie pokroju Trenera Gabora stwarzają szansę na świetlaną przyszłość.

Bardzo się cieszę z możliwości poznania Trenera Gabora i wspólnego dzielenia swoich spostrzeżeń na temat sytuacji, jaka panuje w Polsce.

W 2016 roku czekają nas kolejne odsłony warsztatów - niedługo podamy do wiadomości następną lokalizację.