Organizujemy staże szkoleniowe – Trener dzieli się wrażeniami

Jedną z najpopularniejszych Usług Fakultatywnych marki TrainerPRO pozostaje niezmiennie "Pomoc w organizacji stażu trenerskiego". Wspieramy zainteresowanych Trenerów oraz przyszłych Trenerów w wyjazdach, poszerzających horyzonty trenersko-szkoleniowe oraz wspomagających proces edukacji. Organizujemy hospitacje zarówno w Klubach i Akademiach na terenie Polski, jak również innych krajach europejskich. Dla naszej agencji nie liczy się nazwa Klubu, ani jego historia, lecz fachowość pracy szkoleniowej oraz profesjonalizm. Niedawno na stażu w pierwszej drużynie Radomiaka Radom przebywał Pan Norbert Kozyra - jeden z Trenerów współpracujących z TrainerPRO. Poniżej znajduje się podsumowanie autorstwa szkoleniowca.

- Od 18.09 do 23.09.2016 przebywałem na stażu trenerskim w drugoligowym klubie Radomiak Radom, podpatrując pracę Trenera Wernera Liczki. Staż został zorganizowany w ramach projektu „Edukacja trenerów według TrainerPRO” przez markę, której osobą zarządzjącą jest Marcin Gabor. Przebieg i organizacja stażu nie budzi żadnych zastrzeżeń. Wszystko było zorganizowane w sposób profesjonalny. Najważniejsze jednak jest to, że staż tak naprawdę odbył się u Trenera Liczki, który obecnie pracuje w Radomiaku Radom. A nie w Klubie, w którym akurat pracuje Trener Liczka. To ogromna różnica. Celem tej wizyty było poznanie metodologii pracy Trenera, który ma swój model pracy i system gry, a nie - jak to ma miejsce na wielu komercyjnych stażach - zobaczenie wszystkiego w Klubie: od zarządzania poprzez wybiórcze treningi z seniorami do grup młodzieżowych, kończąc na kilku meczach tych grup.

Tutaj od początku staż był dedykowany pod moje potrzeby. Dzięki precyzyjnej identyfikacji tych potrzeb, dokonanej przez Pana Marcina Gabora poprzez liczne rozmowy oraz wypełnione arkusze, mogliśmy dobrać zarówno odpowiedni termin, jak i Trenera, u którego staż się odbędzie. Przez cały czas trwania stażu miałem dostęp do kadry trenerskiej, z jaką pracuje Trener Liczka. Mogłem bez żadnych ograniczeń rozmawiać z Pierwszym i Drugim Trenerem, Trenerem Bramkarzy i Fizjoterapeutą. Przez pięć dni podpatrywałem pracę sztabu od kuchni, mając dostęp do całej infrastruktury i uczestnicząc w każdym aspekcie życia drużyny. Dzisiaj już wiem, że czas jaki poświęcił mi trener Liczka oraz jego wyjaśnienia, których udzielał mi na bieżąco, zaowocują w przyszłości. I to wcale nie dalekiej.

Polecam wszystkim dedykowane staże, organizowane przez markę TrainerPRO. Dzisiaj już wiem, że nie pozycja zespołu czy liga, w jakiej  zespół gra, a sposób zarządzania drużyną i podejścia do pracy Trenera ma znaczenie. Równie wielkie znaczenie ma dobór odpowiedniego Trenera pod nasze oczekiwania, a właśnie Marcin Gabor taki dobór gwarantuje. I pamiętajcie - odbywajcie staże u Trenerów, a nie w Klubach.