Marcin Gabor prowadził wykład w Zabrzu

Na bazie współpracy marki TrainerPRO oraz Podokręgu Zabrze (Śląski Związek Piłki Nożnej) zorganizowana została - w dniu 14 marca - konferencja szkoleniowa dla Trenerów, skupionych właśnie w największym polskim podokręgu piłkarskim. Rolę prelegenta przejął Marcin Gabor, prezentujący autorskie spojrzenie na piłkę nożną.

Konferencja - odbywająca się w zabrzańskiej Hali Widowiskowo-Sportowej - zgromadziła około pięćdziesięciu Trenerów, pragnących poznać autorski projekt piłkarskich zapatrywań Marcina Gabora i jednocześnie poszerzyć wiedzę na temat tej skomplikowanej dyscypliny sportu. Prowadzący skupił się na kilku elementach:

  • rozumienie i postrzeganie piłki nożnej
  • wpływ szeregu aspektów na budowanie świadomości trenersko-szkoleniowej
  • rola oddziaływania świadomości trenersko-szkoleniowej na Model Pracy
  • przedstawienie wybranych składowych autorskiej filozofii piłkarskiej
  • uwypuklenie wpływu stereotypowych konstruktów myślowych na budowanie świadomości oraz Profilu Trenera
  • zagadnienie ustawienia w procesie analitycznym
  • prezentacja oraz analiza wskazanych elementów strategiczno-taktycznych

Spotkanie bazowało na wykładzie, ale - tradycyjnie podczas wydarzeń edukacyjnych Trenera Gabora - dodatkowo zostało wzbogacone o prezentację multimedialną, pracę z tablicą taktyczną oraz animacje komputerowe. Warto podkreślić również duże zaangażowanie Trenerów, wyrażane niesłabnącą koncentracją na omawianych tematach. Po zakończeniu konferencji wielu szkoleniowców wyraziło chęć uczestnictwa w warsztatach "Piłka nożna - poznaj ją od nowa", a także wolę współpracy z marką TrainerPRO.

O podsumowanie konferencji pokusił się także Prezes Podokręgu Zabrze, Pan Jarosław Bryś.

- Warsztaty dla Trenerów, zorganizowane przez Podokręg Zabrze wspólnie z marką TrainerPRO i poprowadzone przez Trenera Marcina Gabora, uważam za bardzo dobre kompendium wiedzy i filozofii prowadzenia treningów.  Wiedza ta została przekazana w sposób pozwalający na wyjaśnienie wielu wątpliwości. Na mnie osobiście duże wrażenie zrobiło podkreślanie znaczenia osoby Trenera w procesie przygotowania drużyny i rozpoczynania analizy podejmowanych działań głownie od osoby szkoleniowca. Trener Gabor kilkakrotnie w swoim wystąpieniu podkreślał, jak wielkie znaczenie ma przygotowanie zawodnika i drużyny do różnego rodzaju sytuacji boiskowych. W taki sposób, aby zawodnik czy drużyna nie grała - jak ja często określam - CKU (co kto umie) albo na dwa kontakty (przyjął-stracił). Wstępnie rozmawialiśmy już o kontynuacji współpracy w kilku tematach. Jak pokazała frekwencja na warsztatach (około 50 osób), Trenerzy oczekują na takie spotkania.Trenerowi Gaborowi jeszcze raz dziękuje za przyjazd i przekazanie merytorycznej, często autorskiej wiedzy o piłce nożnej - spuentował Trener Bryś.

W imieniu Marcina Gabora oraz całej marki TrainerPRO dziękujemy za zaproszenie i cieszymy się, że kolejni Trenerzy przekonali się, iż na piłkę nożną można patrzeć inaczej.