Krótka historia o pewnych Trenerach

Marka TrainerPRO posiada w swojej ofercie Usługi Fakultatywne, dostępne bez konieczności rejestracji w bazie danych. Jednym ze świadczeń w tej kategorii jest "Pomoc w organizacji stażu trenerskiego". Pewne grono szkoleniowców skorzystało już z tego rodzaju wsparcia, jednak - ku naszemu zniesmaczeniu - pojawiły się również osoby absolutnie niepoważne. I to o nich ta historia.

Konkretnie pochylimy się nad dwoma przypadkami. Niezależny od siebie duet Trenerów zgłosił się do agencji analityczno-doradczej z prośbą o umożliwienie odbycia stażu szkoleniowego. W pierwszym przypadku chodziło o drużynę w roczniku żaka lub orlika, natomiast drugi temat dotyczył dwóch zespołów seniorskich. Marka TrainerPRO wykonała zlecenie w sposób modelowy, przekazując potwierdzenia zaproszeń na hospitacje. Niestety, w jednym przypadku dżentelmen nagle zaprzestał płynnej komunikacji, zaś - po kolejnym monicie - stwierdził, że przedstawiony termin nie jest dogodny. Mimo że wcześnie był ze Zleceniodawcą ustalony! A nasza prośba o przedstawienie terminu idealnego zotała zbyta milczeniem. Drugi z panów nie raczył w ogóle odpowiedzieć na kilkukrotne powiadomienia.

Z tej króciutkiej opowieści wynikają cztery morały. Po pierwsze, Trenerzy z takim podejściem powinni błyskawicznie zakończyć pracę szkoleniową, ponieważ ich postawa jest absolutnie nieprofesjonalna oraz - po prostu - niepoważna. A takie zachowania wynikają z charakteru, więc te cechy na różne sposoby przenikają do codziennej pracy. Szkoleniowiec powinien pełnić dla piłkarza rolę wzoru... Po drugie, warto uświadomić sobie, w jakich realiach przyszło nam funkcjonować. Opowiadaliśmy już na łamach naszej oficjalnej strony internetowej o żenujących wydarzeniach, których doświadczyliśmy w kontaktach z częścią Trenerów. Jeśli szkoleniowcy sami się nie szanują, nie dbają o swoje dobre imię, wówczas nie można tego oczekiwać od świata zewnętrznego. Po trzecie, coraz częstsze problemy z potencjalnymi Klientami agencji powodują, że pełne zaufanie do Trenerów zostało nadszarpnięte, a nie będziemy pozwalać na to, by reputacja marki TrainerPRO cierpiała z winy Klientów. Co za tym idzie, po czwarte - od tej pory będziemy pobierać zaliczkę na poczet organizacji stażu szkoleniowego. Chcieliśmy współpracować na bazie zaufania. Niestety, z wieloma osobami się nie da.

Skoro zwolniły się miejsca na oba staże, szukamy chętnych Trenerów do przejęcia tych hospitacji:

  • Akademia działająca w Gdańsku (orlik lub żak) - dowolny termin
  • dwa Kluby piłkarskie na Lubelszczyźnie: jeden to drużyna seniorów w III lidze, drugi to zespół rezerw oraz juniora starszego w wysokiej klasie rozgrywkowe - dowolny termin

Wszystkie szczegóły przekażemy po nawiązaniu kontaktu z biurem agencji. Zapraszamy poważnych Trenerów!