Edukacja Trenerów według TrainerPRO

Niezwykle ważnym statutowo aspektem współpracy Trenerów z marką TrainerPRO jest wielostopniowy rozwój szkoleniowców oraz profesjonalizacja ich pracy. Na ten złożony proces składa się mnóstwo czynników, połączonych ze sobą merytorycznie oraz tworzących idealną całość. W dzisiejszym tekście przedstawimy poszczególne elementy, mające za zadanie w perspektywie kilku lat pomóc Trenerowi, który zwiąże się z agencją analityczno-doradczą.

Proponowana przez markę TrainerPRO droga rozwoju szkoleniowców prezentuje się następująco:

1. Opracowanie Arkusza Informacyjnego

Uzupełnienie dokumentu - liczącego sobie 74 punkty, podzielone na 9 bloków tematycznych - oznacza nie tylko wykonanie ważnego kroku do rozpoczęcia współpracy z agencją, ale przede wszystkim wymaga od Trenerów wielogodzinnego zaangażowania intelektualnego, wypracowującego nowe ścieżki myślowe oraz porządkującego własne piłkarskie zapatrywania i pomysły. Szczegółowe wypełnienie arkusza rozwija Trenera w wielu kierunkach. Oto one:

 • zdefiniowanie zapatrywań piłkarskich oraz ogólnego postrzegania futbolu
 • wypracowanie precyzyjnej wizji gry
 • uporządkowanie aspektów strategicznych
 • analiza skomplikowanych elementów taktycznych
 • połączenie wielu składowych organizacji gry
 • scalenie różnych obszarów warsztatu szkoleniowego
 • poszerzenie horyzontów myślowych dotyczących futbolu

Każdy Arkusz Informacyjny zostaje poddany wnikliwej analizie przez Marcina Gabora, Założyciela marki TrainerPRO i człowieka Zarządzającego działaniami agencji. Po wykonaniu ekspertyzy, Trener otrzymuje szczegółową informację zwrotną, dotyczącą poziomu merytorycznego opracowania oraz wskazówki dotyczące największych braków, jak również propozycję kolejnych kroków edukacyjnych.

2. Udział w warsztatach piłkarskich Marcina Gabora pod hasłem "Piłka nożna - poznaj ją od nowa"

Autorskie warsztaty piłkarskie Trenera Gabora to bardzo ważne wydarzenie w świecie polskiej piłki nożnej. Poprzednie szkolenie odbyło się w ramach XI edycji, a do tej pory warsztaty gościły w sumie na terenie sześciu miast (Warszawa, Kraków, Katowice, Poznań, Wrocław, Wręczyca Wielka/Częstochowa).

Ważnym punktem warsztatów jest zwrócenie uwagi na błędne, płytkie oraz bazujące na stereotypach i ogólnikach postrzeganie futbolu w naszym kraju. Dla absolutnej przeciwwagi prowadzący wyjaśnia negatywny wpływ obecnego stanu na rozwój polskiej piłki i prezentuje autorską filozofię piłki nożnej, tłumacząc precyzyjnie zagadnienia strategii, taktyki oraz organizacji gry, które stanowią najważniejszy aspekt. Trener Gabor skupia się także na zaprezentowaniu prawdziwie merytorycznej analizy taktycznej, pokazuje sposób interpretacji zdarzeń boiskowych i następstw pojedynczych sytuacji.

Najbardziej niestandardowe warsztaty piłkarskie pozwalają zmienić podejście do futbolu, umożliwiają pełne i - przede wszystkim - właściwe zrozumienie, stwarzają szansę spojrzenia na piłkę nożną z całkowicie innej perspektywy. Fachowej, czyli powszechnie niespotykanej.

Za czytelny wyróżnik szkoleń Marcina Gabora należy uznać również utrzymanie ograniczonej liczby uczestników, gwarantujące stworzenie kameralnych grup warsztatowych. W ten sposób każdy z obecnych może zadać pytanie, otrzymać wyczerpujące objaśnienie wątpliwości, poprosić o powtórzenie zawiłego zagadnienia. Wartość merytoryczna warsztatów powoduje, że liczne grono Uczestników gościliśmy dwu-, a nawet trzykrotnie. Istotnym celem szkoleń jest budowanie prawidłowej świadomości piłkarskiej. Przecież od tego wszystko się zaczyna.

3. Wydarzenia przeznaczone tylko dla zarejestrowanych Trenerów

Marka TrainerPRO oferuje zorganizowanie poniższych wydarzeń, wpływających znakomicie na poziom wiedzy Trenerów. Spotkania prowadzone przez Marcina Gabora odbywają się w małych grupach lub indywidualnie. Dla każdego Trenera opracowywany jest indywidualny plan, a spotkania mogą - przy odpowiednim zaangażowaniu szkoleniowca - przyjąć charakter cykliczny. Chcemy z każdym Trenerem współpracować długofalowo, aby osiągnąć jak najlepszy efekt.

 • Spotkania z Marcinem Gaborem - praca nad szczegółową ewaluacją Arkuszy Informacyjnych
 • Spotkania z Marcinem Gaborem - wypracowanie właściwego rozumienia i postrzegania piłki nożnej, jak również fachowych zapatrywań piłkarskich
 • Spotkania z Marcinem Gaborem - zbudowanie prawidłowego pojmowania skomplikowanych zależności piłki nożnej oraz podniesienie kompetencji strategiczno-taktycznych
 • Spotkania z Marcinem Gaborem - budowa modelu gry
 • Spotkania z Marcinem Gaborem - doskonalenie warsztatu szkoleniowego
 • Spotkania z Marcinem Gaborem - omówienie wyników analizy elementów Dodatkowej weryfikacji Trenera
 • Warsztaty z Trenerem Bramkarzy – Rafałem Skórskim
 • Warsztaty z Trenerem przygotowania motorycznego
 • Warsztaty z psychologiem sportowym
 • Spotkania z Trenerami zarejestrowanymi w bazie danych – dyskusja na temat modelu gry, sposobu pracy, stylu pracy oraz stosowanych środków
 • Spotkania z Trenerami zarejestrowanymi – wymiana ćwiczeń w kontekście realizacji określonego celu treningowego

4. Wypracowanie Profilu Trenera + wyznaczenie ścieżki kariery

Brak umiejętności zdefiniowania własnej charakterystyki jest hamulcem w rozwoju Trenera. Wypracowujemy - na bazie wnikliwych konsultacji ze szkoleniowcem - precyzyjny Profil Trenera, składający się z licznych elementów piłkarsko-osobowościowych. Dodatkowo wyznaczamy ścieżkę kariery, rozpoczynając diagnozę od aktualnego momentu w historii Trenera, jednocześnie bazując na aspektach obiektywnych i subiektywnych.

5. Doradztwo

Każdy Trener może umówić się na konsultację z Marcinem Gaborem. Istnieje możliwość poruszania szerokiej tematyki, związane z zawodem Trenera. Jeśli szkoleniowiec chce poszerzyć wiedzę w kontekście szkoleniowym, taktycznym, organizacyjnym, dopytać o zagadnienia rozwoju trenerskiego, czy zwrócić się z konkretnym problemem, który pojawił się w Drużynie lub Klubie - to jest dobry adres.

6. Staże szkoleniowe

Wspieramy Trenerów w aspekcie organizacji stażów szkoleniowych na terenie Polski oraz Europy. Szczegółowe informacje na temat form współpracy w tym zakresie można znaleźć w poniższym odnośniku.

7. Wizytówka filmowa Trenera

Do powstania krótkometrażowego filmu, charakteryzującego szkoleniowca, potrzebne jest wypracowanie lub zdefiniowanie własnych przekonań piłkarskich, precyzyjna wizja gry, zdolność do wychwycenia typowych punktów warsztatu szkoleniowego oraz pracy treningowej, metod działania i świadomość swoich atutów.

8. Usługi Partnerskie

Świadczenia oferowane przez Partnerów marki TrainerPRO dostępne są dla wszystkich zainteresowanych Trenerów.

 1. Program do analizy taktycznej – Fubalytics

  Analiza taktyczna staje się bardziej profesjonalna z wykorzystaniem nowych technologii. Oferujemy Trenerom niemiecki program do analizy materiału filmowego o nazwie Fubalytics – zaznaczaj i kategoryzuj wybrane sytuacje, wykonuj rysunki analityczne, redaguj komentarze, twórz kompilacje. Oprogramowanie daje mnóstwo możliwości opracowywania meczów czy treningów, wykorzystując komputery stacjonarne, notebooki, tablety lub urządzenia typu Smartphone. A to wszystko w polskiej wersji językowej i cenie dopasowanej do polskich realiów.

 2. Czasopismo „Asystent Trenera”

  Zamówienie magazynu „Asystent Trenera” za pośrednictwem marki TrainerPRO gwarantuje uzyskanie rabatu. Oczywiście, najwyższe opusty przeznaczone są dla Trenerów zarejestrowanych w bazie danych agencji analityczno-doradczej. W ofercie znajduje się aktualny numer czasopisma, jak również wiele wydawnictw archiwalnych.

Oferta marki TrainerPRO, dedykowana Trenerom, stanowi bezprecedensową propozycję na rynku piłkarskim. Szeroka możliwość zdobywania wiedzy, poszerzania horyzontów futbolowych oraz autorozwoju jest kapitalną szansą - nie tylko na podniesienie własnego poziomu merytorycznego, ale także na budowanie własnej kariery. Zapraszamy do współpracy!