„Edukacja Trenerów według TrainerPRO” widziana oczami Uczestnika programu

Kilkunastu Trenerów - pracujących na bardzo różnych poziomach rozgrywkowych i w odmiennych kategoriach wiekowych - korzysta bardzo regularnie ze wsparcia w ramach systemu pod nazwą "Edukacja Trenerów według TrainerPRO". Autorski program Marcina Gabora jest obliczony na długofalową oraz indywidualną współpracę z każdym zaangażowanym szkoleniowcem, prowadzącą w perspektywie do wielopłaszczyznowego rozwoju trenerskiego, podnoszenia szerokich kompetencji, a także profesjonalizacji codziennej pracy. Jednym z najbardziej konsekwentnych Trenerów jest Pan Norbert Kozyra, który relacjonuje swoje doświadczenia ze współpracy.

- Od maja 2016 roku jestem osobą, która korzysta z programu „Edukacja Trenerów według marki TrainerPRO”. Jest to nowatorski projekt na skalę Europy, jak i nie świata. Dzięki stałej opiece Pana Marcina Gabora, nieustannie rozwijam swoje umiejętności trenerskie, nadrabiam deficyty, jak również obrałem kierunki rozwoju, dzięki którym staję się lepszym trenerem. Głównymi działaniami w ramach projektu są liczne warsztaty oraz - co najważniejsze - prywatne spotkania szkoleniowe z Panem Marcinem. Zarówno osobiste, jak i poprzez świetną formę komunikacji internetowej (Skype).

Dlaczego TrainerPRO? Ponad pół roku szukałem, poprzez serwisy internetowe, pomocy w obraniu własnej drogi w zawodzie trenera. Przeglądałem setki stron i serwisów, szukając jakiegokolwiek wsparcia oraz odpowiedzi na trapiące mnie pytania. Niestety, albo jak już dzisiaj wiem „stety”, bez większych rezultatów. Miałem nieodparte wrażenie, że większość z porad jest kopią już wcześniej czytanych informacji. Tylko ubranych w inne słowa. Miałem straszny mętlik w głowie, aż wreszcie trafiłem na stronę TrainerPRO. Po zapoznaniu się z pełną ofertą, postanowiłem spróbować. Była to tak naprawdę pierwsza i - jak dotąd - jedyna oferta, w której zobaczyłem szansę na podniesienie swoich kompetencji. Oczywiście, jak zawsze na początku i tu podszedłem z dużą rezerwą, co już na samym początku odbiło mi się czkawką. Chodzi mianowicie o arkusz trenera, wypełniany przy rejestracji. Kilkadziesiąt pytań, na które miałem udzielić odpowiedzi. Niby nic takiego - pójdzie szybko. I rzeczywiście ze sceptycznym podejściem rozpocząłem wypełnianie arkusza, który potem wysłałem do Pana Marcina. Jakie było moje zdziwienie, gdy dostałem odpowiedź zwrotną. Była to jedna z najbardziej konkretnych analiz, jakie czytałem. Definiowała moje główne braki w wiedzy, jak i świadomości piłkarskiej, ale - co ważniejsze - przedstawiała plan wyjścia z ciemnoty, w której tkwiłem. Utwierdziła mnie w przekonaniu, że idę dobrą drogą. Od tego momentu uwierzyłem i całkowicie zaangażowałem się w projekt.                                   

Od ponad pół roku odbywam konsultacje z Marcinem Gaborem i dyskutujemy na tematy taktyczne, trenersko-szkoleniowe, jak również rozmawiamy o samym postrzeganiu piłki nożnej. Daje mi to dużo radości i wiedzy tak niezbędnej w prowadzeniu drużyny. Patrząc z perspektywy czasu, widzę, iż uwolniłem swój umysł i całkowicie zmieniam swój sposób postrzegania piłki nożnej. Osoby, z którymi rozmawiam, potwierdzają moją zmianę jako trenera. Stałem się konkretny i wiem, czego chcę od swoich zawodników. Wiem, że przede mną jeszcze dużo ciężkiej pracy, ale wiem również, że dzięki projektowi „Edukacja Trenerów według marki TrainerPRO” oraz wsparciu Marcina Gabora przejdę tę drogę i na jej końcu  będę niepowtarzalnym i świadomym trenerem z fachowymi zapatrywaniami taktycznymi oraz trenersko–szkoleniowymi.